Örümcek Adam’a özenen çocuk 5’inci kattan atladı

İstanbul’da 5’inci kattaki konutlarının penceresinden düşen çocuk mucize yapıtı kurtuldu.

Olay Arnavutköy ilçesinde meydana geldi. 5,5 yaşındaki Berzan Korkmaz, cep telefonunda izlediği görüntülerinden ‘Örümcek Adam’ karakterine özenerek 5’inci kattan aşağı atladı.

Babaannesi ile yaşayan Berzan’ın düştüğünü 3 yaşındaki kardeşi Miran, mutfakta yemek yapan babaannesine haber verdi.

Toprak yere düşen Berzan, ihbar üzerine olay yerine gelen ambulans ile Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’ne kaldırıldı.

Doktorların muayenesinde çocukta yalnızca ufak sıyrık ve ezilmeler olduğu görüldü. Berzan, 2 gün hastanede müşahede altında tutulduktan sonra taburcu edildi.

TOPRAK YER AYRINTISI

Şans yapıtı olaydan burnu bile kanamadan kurtulan Berzan’ın rastgele bir yara almaması hekimlerini da şaşırttı. Tedavisini gerçekleştiren Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Çocuk Cerrahisi Kliniği’nden Opr. Dr. Mehmet Çakmak, “Berzan’ın kurtulması mucize, en büyük bahtı toprak tabana, oturur formda düşmesi.” dedi.

Benzer olaylar için ailelere de bir ihtarda bulunan Çakmak, “Böyle olaylarda aileler katiyetle can havliyle çocuğu kucaklayıp taşımasın. Çabucak 112’yi arasın. Zira boyun omurga zedelenmesi varsa, yanlış bir hareketle ömür uzunluğu felç kalabilir.” diye konuştu.

“SPIDERMAN BENİ KURTARMADI”

Baba Fatih Korkmaz da ambulansa bindirildiğinde oğlunun âlâ göründüğünü ve kendisine “Spiderman bizi kurtarıyor atlayınca, beni kurtaracaktı lakin kurtarmadı. Ben de aşağı düştüm.” dediğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir