Yılmaz Özdil Neden Ayrıldı? Yılmaz Özdil Sözcü’den İstifa mı Etti, Kovuldu mu?

Gazeteci Yılmaz Özdil gündemin öne çıkan ismi oldu. Sözcü TV’nin kurucuları ortasında yer alan Özdil, kanalın resmi olarak yayına başlamasının akabinde kısa mühlet sonra ayrıldı. Akabinde Sözcü gazetesindeki köşesinden de ayrılan Yılmaz Özdil hakkında araştırmalar da sürat kazandı. Pekala Yılmaz Özdil neden ayrıldı? Yılmaz Özdil Sözcü’den istifa mı etti, kovuldu mu?

Detaylar içeriğimizde…

Gazeteci, müellif Yılmaz Özdil son günlerin en çok konuşulan isimlerinden bir tanesi oldu. Sözcü TV’nin kurucularından Özdil’den art geriye gelen ayrılık haberleri dikkat çekti.

Vatandaşlar Yılmaz Özdil olayı hakkında araştırma yapmak için arama motorlarına yöneldi.

Altılı Masa’nın 12. toplantısında Millet İttifakı’nın ortak adayı olarak Kemal Kılıçdaroğlu’nu kabul etmeyen İYİ Parti başkanı Meral Akşener masadan ayrılmıştı. Bunun üzerine Yılmaz Özdil ‘CHP’li bir gazeteci olarak söylüyorum ‘Meral Akşener masayı dağıttı’ demek bir gazetecilik ahlaksızlığıdır’ tabirleriyle gündeme bomba tabanı düşmüştü.

Yılmaz Özdil Sözcü TV’den Ayrıldı mı?

Yaklaşık bir ay boyunca kapalı devre yayın yapan Sözcü Tv, 1 Mart günü resmi olarak yayına hayatına başladı. Sözcü TV’nin kurucuları ortasında Yılmaz Özdil de yer aldı. Sözcü TV’de Genel Yayın Yönetmeni olan Özdil, görevini bıraktığını açıklayınca herkesi son derece şaşırttı.

Yılmaz Özdil Neden Ayrıldı?

Özdil ayrılığını toplumsal medya üzerinden ”Uğruna gayret ettiğimiz beşerler tarafından taşlanmayı göze alarak, kalemin namusunu savunmak için elimden geleni yaptım, mesleğimi ortaya koyarak hakikat bildiğimi dosdoğru anlattım, anlatmayı beceremediğimi hayat kesinlikle anlatacak, hoşçakalın.” sözleriyle duyurdu. 

Özdil’in ‘Altı yıldır kağıt üzerinde hayal edilen, yapılamaz zannedilen Sözcü televizyonunu yalnızca 39 günde hayata geçirmeyi başardık. Pahalı işverenimiz Burak Akbay’a kelam verdiğim formda ‘kurucu’ vazifemi tamamladım. Anadolu imbiğinden damıtılarak süzülmüş kulağa küpe lafımızdır… Çok muhabbet, tez ayrılık, bırakmayı bilmek lazım’ açıklamaları da gündem oldu.

Yılmaz Özdil Sözcü’de Neden Yazmıyor?

Sözcü Tv’den ayrılmasının akabinde tüm gözlerin üzerinde toplandığı Yılmaz Özdil, yıllardır büyük emekler verdiği Sözcü gazetesinden de ayrıldığını açıkladı.

Sosyal medya üzerinden açıklama yapan Özdil paylaşımına,  ‘Sözcü gazetesinde buraya kadar… Uğruna çaba ettiğimiz beşerler tarafından taşlanmayı göze alarak, kalemin namusunu savunmak için elimden geleni yaptım, mesleğimi ortaya koyarak gerçek bildiğimi dosdoğru anlattım, anlatmayı beceremediğimi hayat kesinlikle anlatacak, hoşçakalın ‘ notunu düştü.

Yılmaz Özdil Sözcü’den Kovuldu mu?

Özdil’den gelen art geriye istifaların akabinde ‘Yılmaz Özdil kovuldu mu?’ sorusu akıllara geldi. Sözcü gazetesi tecrübeli gazetecinin ayrılığı akabinde açıklama yaptı: 

”Sözcü Gazetesi’nde yaklaşık 8.5 yıldan bu yana köşe muharriri olarak misyon yapan, yazılarının virgülüne dahi müdahale edilmeyen Yılmaz Özdil kendi isteğiyle evvel Sözcü Televizyonu’ndan akabinde da Sözcü Gazetesi’nden ayrılmıştır.

Sosyal medyada Yılmaz Özdil hakkında yayılan “Kovuldu” tezleri asılsızdır ve gerçeği yansıtmamaktadır. Yaratılmak istenen algı operasyonlarına prestij edilmemeli, ayrılma kararının Özdil’in kendi tasarrufu olduğu herkesçe bilinmelidir.

Sözcü Gazetesi’ne hiçbir siyasi parti ve kurum baskı yapamaz, talimat veremez, muharrir attıramaz. Zira Sözcü Gazetesi kurulduğu birinci günden beri gücünü okurlarından almaktadır, bağımsızdır. Bağımsız da kalacaktır. Kamuoyunun bilgisine…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir