Manisa’da yağmur sularına koruge boru ile önlem

MANİSA (İGFA) – Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Manisa merkez ve ilçelerinde muhtaçlık duyulan noktalarda yatırımlarını sürdürüyor. Bu kapsamda Etraf Müdafaa ve Denetim Dairesi Başkanlığı grupları, Salihli ilçesine bağlı İğdecik ve Derbent mahallelerini birbirine bağlayan yolun dere geçiş noktasında koruge boru döşeme çalışması gerçekleştirdi. Çalışmayı Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Salihli Şube Müdürü Mustafa Gün, MASKİ İlçe Şefi Ramazan Tuğrul Kacar ve Derbent Mahalle Muhtarı Mustafa Dalyan yerinde takip etti. Çalışmaların tamamlanması ile yol geçişinde yağışlı havalarda meydana gelebilecek aksiliklere karşı tedbir alındı, yaya ve araç geçişini inançlı hale getirildi.

“EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDERİZ”
Derbent mahalle muhtarı Mustafa Dalyan, “Ani ve çok yağış olduğu periyotlarda vatandaşlarımız bu bölgede zorluk çekiyordu. Araçlar rahat ilerleyemiyordu. Bu çalışma ile birlikte dertlerimiz ortadan kalkacak. Emeği geçenlere teşekkür ederiz” dedi.

İğdecik mahalle muhtarı Mürsel Savaş da çalışmanın mahalle için kıymetli olduğunu tabir ederek emeği geçenlere teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir