Karamollaoğlu: Ülkede yaşayanların yüzde 70’inin Ak Parti’den ümidini kestiğini görüyorum

Saadet Partisi Genel Lideri Temel Karamollaoğlu, haftalık basın toplantısında gündeme ait açıklamalarda bulundu.

“ERDOĞAN ULUSAL GÖRÜŞ GÖMLEĞİNİ ÇIKARTIP YERİNE SİYONİSTLERİN GÖMLEĞİNİ GİYDİ”

İktidarın geçmişten yola çıkarak bugünkü geldiği noktaya vurgu yapan Karamollaoğlu, “Yola çıkarken kullandıkları tabir çok değerli: ‘Biz, Ulusal Görüş gömleğini çıkarttık.’ dediler. Kolay bir ifade! Güya kolay bir giysiden ibaretmiş üzere. Ancak ne giydiğini de çok açık bir biçimde ortaya koydu. Bugün Sayın Cumhurbaşkanı, Beyaz Saray’a gidemiyor; ancak o gün daha yasaklıyken bile poz verdi Beyaz Saray’da! Gerisinden da çıkarılan Ulusal Görüş gömleğinin yerine kendisine ‘Cesaret Madalyası’ verilerek, bir yeni gömlek giydirdiler, Siyonist yapı tarafından giydirildi bu gömlek!” dedi.

“ÜLKEDE YAŞAYANLARIN YÜZDE 70’İNİN AK PARTİ’DEN ÜMİDİNİ KESTİĞİNİ GÖRÜYORUM”

AKP iktidarının ülke sorunlarını çözme ihtimalinin büsbütün ortadan kalktığını söyleyen Karamollaoğlu, “Bu iktidarın ister erken, isterse zamanında yapılsın, 2023 seçimlerinde bir daha kazanma talihi yok! Ancak şayet seçmen kütükleriyle oynar, sandıklara müdahale edecek kadar aşağılara düşerseniz; ülkeyi nereye götürürsünüz bilemem lakin ben artık bu ülkede yaşayanların yüzde 70’inin Ak Parti’den ümidini kestiğini görüyorum” diye konuştu.

“ASGARİ FİYAT AÇLIK SONUNUN DAHİ ALTINDA KALACAK”

Asgari fiyata yapılan artırıma da değinen Karamollaoğlu, “Şimdi mesela taban fiyat tespiti için aylarca konuşuluyor, kaç kez toplantı yapıldı. En sonunda tekrar açlık hududunda bir sayısı, taban fiyat olarak belirlediler. Evet az bir sayı değil; lakin emin olun birkaç ay içerisinde göreceksiniz tekrar bu taban fiyat açlık hududunun dahi altında kalacak, gereksinim patlayıp gidecek! Neden? Zira sistem bozuk! Zira almaları icap eden önlemleri almıyorlar. İsraftan ve yolsuzluktan vazgeçmiyorlar. Siz bu anlayışla iktisatta tesirli bir siyaset ortaya koyamazsınız ki” biçiminde konuştu.

“EGE’Yİ BÜTÜNÜYLE YUNANİSTAN’A TERK ETTİLER”

İktidarın dış siyasetlerini da eleştiren Karamollaoğlu şöyle devam etti:

“AB üyesi olabilmek için Kıbrıs’ı, bundan 15 yıl evvel tümden vermeye razı olmuşlardı. Annan Planı’nı biz, Allah rahmet eylesin, Oya Akgönenç Hanım’ı göndererek, buna evet demeyin dedik, anlatamadık. İktidar da gitti, ‘evet’ deyin diye uğraş gösterdi. İşin garip tarafı evet diyenler Kıbrıs tarafında fazla oldu. Biz buna istek gösteremeyiz. Ege! Bir vakitler Yunanlar Ege’de hak tez ettiler, Kardak adalarına bile asker çıkardılar. Sonra Tansu Çiller Hanım, ‘biz buna müsaade vermeyiz’ dedi. Artık ne diyor yeniden bu iktidar? ‘Biz buraya yerleşmenize müsaade vermeyiz.’ Aldılar ya, yerleştiler! Hangi başla siz bu türlü diyorsunuz, adamlar yerleşti ya! Onları oradan çıkarmak istiyorsanız, savaşmak mecburiyetindesiniz, lafla olmaz bu işler! Ege’yi bütünüyle Yunanistan’a terk ettiler, Allah’tan korkmak icap eder!”

“SAKIN OLA ‘GAZA’ GELMEYİN”

Karamollaoğlu, Karadeniz’de bulunan doğalgaza ait ise şu tabirleri kullandı:

“Maalesef en büyük hazinemiz olan gençliğimiz de bir ümitsizlik havasına girdi. Tarım ve hayvancılık da can çekişiyor. Doğayı tahrip ettik, ümit neye kaldı? Gaza! Artık gaza geliyoruz. O denli bir havaya girdik ki, ooo birden teğe, tam seçime 6 ay kala Karadeniz’de bulduğumuz gaz, milyarlarca dolara tekabül ediyor. 30 yıl bize yetecek, 1 trilyon dolarlık gaz rezervi bulmuşuz! Pekala bundan evvel bulduklarımız? Doğu Akdeniz’de, Ege’de, birçok yerde biz gaz ve petrol bulmuştuk, ne oldu onlara? Tarihe karıştı! Artık yeni gaz… Bizim de milletimize söyleyeceğimiz şey; arkadaş sakın ola gaza gelmeyin!”

“KİMSE ÜMİTSİZLİĞE KAPILMASIN”

“Kimse ümitsizliğe kapılmasın” diyen Karamollaoğlu, “Allah nasip ederse, önümüzdeki yıl Sayın Erdoğan’ın iktidarda kalabilmek için göstereceği tüm eforlara karşın, inşallah bir idare değişikliği olacak. Anketler şuymuş, buymuş dese de; şunu bilin ki insanımızın büyük bir kısmı artık iktidardan ümidini kesmiş durumda. Bu iktidar sorunları çözemiyor, çözemedi, bilhassa son 5-6 yıldır, hatta 10 sene diyebiliriz, pusulasını bütünüyle kaybetti. İşte 6’lı masa bu gidişatı durdurmak ve yalnızca bu sistemi değiştirmek isteyen partiler tarafından kurulan bir masa.” tabirlerini kullandı.

“6’LI MASA OLARAK BİRLİKTELİĞİMİZİ DEVAM ETTİRECEĞİZ”

6’lı Masa çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Karamollaoğlu, “Biz, tek adam rejiminin ülkemize bir yarar sağlamadığını gördük ve tekrar önlemleri alarak Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’e geçme kararı aldık. Ve tüm eforlara karşın bu kararı, bu birlikteliğimizi devam ettireceğiz, ben buna inanıyorum. Bilhassa iktidar yanlısı medya kümelerine bakarsanız; ‘oooo, masa bitti, bunlar birlikte yürüyemezler.’ Nereden çıkardınız? Siz bunun için yatıp-kalkıp dua edebilirsiniz, gerçi siz dua etmeyi de beceremezsiniz, palavra söylemeyi şiar edinmişsin, palavra söyleyen adam dua etse ne olacak? Şu bilinsin ki, inşallah önümüzdeki seçimden sonra Türkiye’de koşullar büsbütün değişecek, olağana dönecek, herkes düşündüğünü rahatlıkla söyleyecek, bir düşünce olduğu vakit, ister devletle, ister kendi ortalarında, mahkemeye gittiği vakit hakkını alacağından emin olacak! Bu koşulları oluşturacağız mutlaka! İktisatta israf ve yolsuzluk bütünüyle ortadan kalkacak.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir