Francesco Farioli: Maçın hakkı beraberlikti

Alanyaspor Teknik Yöneticisi Francesco Farioli, Nef Stadı’nda oynanan Galatasaray maçından sonra düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Maçı iki farklı kısımda yorumlaması gerektiğini aktaran Farioli, “Galatasaray 10 kişi kalana kadar farklı bir çaba vardı. Birinci 15 dakikada oyuncularımız bilhassa atmosfer baskısından kendilerini biraz izole etmeye çalıştı. Kırmızı karta kadar çok fazla yanlış kararlar verdik, çok fazla teknik ve taktik yanlışlar yaptık. Bilhassa yediğimiz gollerde durum okuma konusunda yanılgılar yaptık. Bunda Galatasaray’ın baskı kalitesi ve tribünlerin süper atmosferi de tesirli oldu.” diye konuştu.

“Sanırım maçın hakkı buydu”

Futbolcularının oyun planına sadık kaldığını lisana getiren genç teknik adam, “Güzel olan nokta, oyuncularımız katiyetle oyun planından kopmadı. Bilhassa kartların akabinde şuurlarını kaybetmediler. Planlı bir biçimde devam ettik. Gerçek ataklar yaptık. Bugün sanırım 1 puan iki taraf için de çok adil. Zira hem biz hem Galatasaray bugün açık oynayarak aslında galibiyeti zorladı. İki taraf da bir puanla ayrıldı. Sanırım maçın hakkı buydu.” tabirlerini kullandı.

“Gerçekten futbol konuşmak istiyorum”

Farioli, hakem Ali Palabıyık’ın birinci yarıda Galatasaraylı Sacha Boey’e verdiği kırmızı kartla ilgili soru üzerine, “Bir kontratak fırsatı yaratmıştık. Arkadaşımız şayet rakipten kurtulsaydı kaleciyle karşı karşıya kalıp tahminen kaleciyi de geçecekti. Hakem faulü verdi. Faulü verdiği için de bu kartı göstermiş oldu. Bunun değerlendirmesini ben yapmak istemiyorum. Zira ben birinci kere sizlerin karşısındayım ve nitekim futbol konuşmak istiyorum. Bu benim işim değil.” değerlendirmesinde bulundu.

“Risk almamak için oyuncuları çıkardım”

Alanyaspor Teknik Yöneticisi, devre ortasında sarı kartlı oyuncuları Daniel Candeias ve Yusuf Özdemir’i oyundan almasıyla ilgili ise “İkinci yarıda muhakkak ikinci sarı kartları görürler kanısıyla değil de o riski almamak için oyuncuları çıkardım. Zira bizim oyun planımızda bir oyuncunun çok büyük ehemmiyeti var. Ben 10 kişi kalma riskini almadığım için o oyuncuları oyundan çıkardım.” halinde görüş belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir