Bursa’da komünist belediyecilik ilkelerini anlattılar

BURSA (İGFA) – Bursa’nın Osmangazi ilçesinde Hürriyet Mahallesi’nde yaşayan TKP Osmangazi Belediye Meclis Üyesi adaylarından Samet Topsever aldı.

Semt konutlarının ülke geneline yayılan değerli bir mahalle ağının kesimi olduğunu belirten Topsever, Hürriyet Semt Konutu’nda çocuklara yönelik atölyeler, emekçi buluşmaları, mahallenin çeşitli gündemlerine dair halk toplantıları yapacaklarını söyledi. TKP Osmangazi Belediye Lider Adayı Rayif Yiğit ise işi gereği uzun mühlet AKP ve CHP belediyelerinde çalıştığını ve hizmet anlayışı açısından bu belediyeler ortasında çok büyük bir fark göremediğini söyledi. Osmangazi’nin tabiatına tecavüz edildiğini öne süren Yiğit, açılışa katılanlardan takviye istedi.

TKP Bursa Büyükşehir Belediye Lider Adayı Ayhan Keser ise, mahallî idarelerin olağanda halkın gündelik hayatını kolaylaştıracak formda halka hizmet etmesi gerektiğini hatırlatarak, öncelikle toplu taşıma hizmetlerinin akla geldiğini lakin bu açıdan durumun içler acısı olduğunu söyledi. Belediyeyi kazanma tezinde olan büyük partilerin adaylarının seçime bir servet yatırdığına işaret eden Keser, aday gösterilirse 50 milyon lira vereceğini söyleyen belediye lider adayları olduğunu hatırlattı.

“Halkın bugünü ve yarınını kazanmak için tek gerçekçi seçeneğin TKP’nin güçlenmesi olduğunu” belirten Keser, “Bursa’da büyükşehir dışında Kestel, Mudanya, Nilüfer, Osmangazi, Yenişehir, Yıldırım ilçelerinde de belediye başkanı adaylarımızla yer alıyoruz. Tüm ilçelerde belediye meclisi adaylarımızla alandayız. Şimdiye kadar size yalnızca seçim vakti oy vermeniz için bakanlardan hesap sormanız gerekir. Benim ve öteki aday arkadaşlarımın yapacaklarımızın şüphesiz bir hududu var ancak halkın gücünün hududu yok. Halk ayağa kalkarsa, mahallesinde komşusuna sahip çıkarsa, fabrikada, atölyede, özel okulda iş arkadaşına sahip çıkarsa o vakit bunların karşısına güçlü bir formda dikilebiliriz” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir